Lipoliza

Lipoliza

Metoda likwidacji tkanki tłuszczowej.

Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjna, skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, polegająca na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla inwazyjnych zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i relatywnie tania medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Na czym polega LIPOLIZA?

Fosfatydylocholina to naturalny składnik naszego organizmu-lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu adipocytów (komórek tłuszczowych. Najczęściej lipoliza wykonywana jest w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, ramion.

Jak wygląda sam zabieg?

Podczas konsultacji lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie lub świąd czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Powsatje miejsowy jałowy stan zapalny, ktoóry stymuje fibriblasty do produkcji kolageniu i kwasu hialuronowego. Poprawia to napięcie i stan skóry.Po wykonanym zabiegu można wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

WSKAZANIA DO LIPOLIZY

Miejscowe otłuszczenie ciała:

– podwójny podbródek
– nadmierny tłuszczu na brzuchu
– tłuszcz na udach,
– tłuszcz na pośladkach,
– gruby, otłuszczony „byczy” kark
– tłuszcz wokół pach
– poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
– zbyt grube kolana

Czas zabiegu ok. 20 – 45min