® FOTONA 4 D laserem FOTONA SPECTRO SP

® FOTONA 4 D laserem FOTONA SPECTRO SP

Endolifting Fotona4D® to innowacja w nieinwazyjnym liftingu twarzy. Znakomita alternatywa dla wypełniaczy i innych inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Nie zmienia rysów twarzy, nie zaburza proporcji. Efekty? Spektakularne!

Efekty po zabiegu

 • zniwelowanie, spłycenie zmarszczek,
 • ujędrnienie skóry,
 • wyrównanie kolorytu, struktury (przebarwienia, delikatne blizny) skóry,
 • regeneracja skóry,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • zmniejszenie widoczności porów

Na czym polega?

Endolifting Fotona4D® to zabieg przeciwstarzeniowy. Składa się z czterech innowacyjnych procedur, które działają na różnych głębokościach skóry, zarówno na naskórek jak i na skórę właściwą. Umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów w terapii anti-aging. W zależności od jakości skóry, Endolifting Fotona4D®  w relatywnie szybkim czasie będzie miał zbawienny wpływ na wygląd Twojej twarzy, szyi i dekoltu. Unikatowość tej metody polega na połączeniu dwóch uzupełniających się długości fal lasera Er:YAG i Nd:YAG, dzięki którym uaktywniane są procesy przebudowy wewnętrznych i zewnętrznych warstw skóry.

Procedura nr 1: EndoLifting®

To jedyny na świecie zabieg przeciwstarzeniowy wykonywany wewnątrz jamy ustnej (policzki, górna i dolna warga). Za pomocą energii lasera stymuluje się mięśnie okolic ust do skurczu. Celem endoliftingu jest przywrócenie mięśniom prawidłowego napięcia, koniecznego do utrzymania właściwego owalu twarzy. Mięśnie stanowią bowiem rusztowanie dla skóry. Światło lasera działa też na włókna budujące strukturę skóry. Ich termiczne kontrolowane uszkodzenie pobudza komórki skóry do produkcji nowych, zdrowych włókien kolagenowych. Dzięki działaniu termicznemu uzyskujemy wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, spłycenie drobnych zmarszczek wokół ust oraz widoczne zagęszczenie skóry.

EndoLifting® jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Jak twierdzą pacjentki, odczuwa się tylko przyjemne ciepło. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. EndoLifting® można wykonywać przez cały rok.

Procedura nr 2: FRAC3®

Drugi etap zabiegu Fotona4D® to FRAC3®. To metoda, za pomocą której niszczone są niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Laser działa intuicyjnie. Napotykając na: rozszerzone naczynka, nadaktywne gruczoły łojowe, przebarwienia, niewłaściwe włókna kolagenowe, eliminuje je. Zdrowe obszary skóry pozostawia w stanie nienaruszonym.

Ogniska uszkodzenia zlokalizowane są bowiem głównie w miejscach już istniejących defektów struktury skóry właściwej i naskórka. Miejsca te otoczone są zdrową tkanką, co przyspiesza i wspomaga gojenie. Nieablacyjna i samoindukcyjna procedura FRAC3® jest całkowicie bezpieczna oraz wysoce skuteczna w polepszaniu jakości skóry.

Efektem zabiegu jest regulacja wydzielania sebum, zwężenie widoczności porów, ujednolicenie kolorytu skóry, zwężenie rozszerzonych naczynek albo zmniejszenie ich widoczności i stymulacja odbudowy kolagenu. Procedura FRAC3® jest bezinwazyjna, bezbolesna, nie wymaga okresu rekonwalescencji, po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Uwaga! Zabieg FRAC3® można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym.

Procedura nr 3: PIANO®

Trzeci etap zabiegu Fotona4D® to termolifting PIANO®. Za pomocą lasera, którego światło charakteryzuje się superdługim, sekundowym impulsem, dochodzi do głębokiego  równomiernego rozgrzania struktur skóry właściwej do 42 °C. Wywołany efekt termiczny skutkuje natychmiastowym obkurczeniem włókien kolagenowych, a jednocześnie jest sygnałem dla komórek skóry właściwej do rozpoczęcia procesu produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny. Następuje poprawa jędrności, gęstości, elastyczności skóry, poprawa owalu twarzy, wypełnienie bruzd, zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Uwaga! Zabieg PIANO® można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym.

Procedura nr 4: SupErfacial™

Czwarty etap zabiegu Fotona4D® to delikatny peeling laserowy SupErfacial™. To tzw. zimna ablacja. Jest dopełnieniem pozostałych etapów Fotony 4D i służy do odparowania wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu następuje jego delikatne złuszczenie, którego celem jest wyrównanie struktury skóry i przywrócenie jej promiennego wyglądu. Pozwala to na wyrównanie kolorytu oraz struktury skóry, zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn.

Podczas zabiegu może wystąpić lekkie uczucie pieczenia, które jest zjawiskiem pożądanym. Po kilku dniach może wystąpić delikatne złuszczenie naskórka. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, lekko podrażniona. Zaleca się wówczas stosowanie odpowiednich preparatów łagodzących

Wskazania

 • zmarszczki
 • wiotkość skóry
 • nierówna struktura skóry
 • delikatne przebarwienia
 • bruzdy w okolicy oczu, ust ( nosowo-wargowa, zmarszczki palacza, śmiechowe, kurze łapki)
 • rozszerzone pory
 • brak jędrności skóry
 • delikatne rozszerzone naczynka
 • opadający owal twarzy (tzw. chomiki)
 • wiotkość i zmarszczki na szyi
 • zmarszczki na dekolcie
 • szara, zmęczona, ziemista skóra
 • skóry z objawami fotostarzenia
 • cienka skóra

Cena za zabieg 2000 zł.

!!!PROMOCJA!!! – do końca czerwca 1000 zł