ABO LIQUID – PŁYNNY NEUROMODULATOR

ABO LIQUID – PŁYNNY NEUROMODULATOR

ABO LIQUID TO ZABIEG RELAKSACJI MIĘŚNI TWARZY Z UŻYCIEM PŁYNNEGO NEUROMODULATORA

Z BIEGIEM CZASU NA TWARZY POJAWIAJĄ SIĘ ZMIANY W SKÓRZE ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM PROMIENIOWANIA SŁONECZNEGO LUB ZWIĄZANE Z NADMIERNĄ AKTYWNOŚCIĄ MIĘŚNI MIMICZNYCH. ROZWIĄZANIEM TWOICH PROBLEMÓW JEST ZABIEG ABO LIQUID.

Zmiany związane z degeneracją sprężystej tkanki skóry, zwane zmarszczkami, najbardziej widoczne są między brwiami, na czole i wokół oczu.  Ponieważ skłaniają one wiele kobiet i mężczyzn do wizyty u lekarza, warto poznać ich mechanizm powstawania.

Istnieją dwa mechanizmy, które prowadzą do powstawania tych zmian:

 

  • powtarzający się skurcz mięśni pod skórą w górnej części twarzy (czoło, przestrzeń między brwiami i okolice oczu), które zwykle reagują z nadmierną siłą na bodziec

 

  • utrata kolagenu, substancji podtrzymującej skórę, w głębokich warstwach tkanki podskórnej.

Lekarze stosują neuromodulatory w różnych schorzeniach od ponad dwudziestu pięciu lat. Zabiegi te są bardzo popularne wśród pacjentów, dlatego że uważne są za bezpieczne.

Obecnie na rynek wchodzi pierwszy neuromodulator w płynie. Ze względu na innowacyjną płynną formułę, jego działanie widać już od pierwszej doby po zabiegu a efekty utrzymują się do 6 miesięcy.

ABO LIQUID – EFEKTY

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 2-3 dniach (u ponad 50% pacjentów), chociaż 23% pacjentów widzi efekty już po 24 godzinach od wykonania zabiegu.

Docelowe efekty zabiegu ABO liquid widoczne po 30 dniach od momentu aplikacji preparatu i utrzymują się do 6 miesięcy, aż mięśnie nie wrócą do pierwotnej siły skurczu.

 

Po zabiegu skóra wygładza się stopniowo, zapewniając młody wygląd. Dlatego na pełne efekty należy poczekać 30 dni.

 

Czas utrzymywania się efektu zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, wieku, trybu życia i stanu skóry.

ABO LIQUID – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg ABO liquid zaczyna się od wywiadu lekarskiego z pacjentem. Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, można rozpocząć procedurę zabiegową. Polega  ona  na iniekcji płynnego neuromodulatora w obszar zabiegowy po wcześniejszym odkażeniu skóry środkiem do dezynfekcji. Wstrzyknięcie preparatu odbywa się za pomocą cienkiej igły i dlatego jest prawie bezbolesny. Można je wykonać po uprzednim znieczuleniu, co ogranicza ból do zera. Zabieg trwa ok. 15 minut i nie wymaga rekonwalescencji, dzięki temu pacjent może wrócić od razu do codziennych aktywności.

 

Po zabiegu może pojawić się na skórze delikatne zaczerwienienie. Nie stanowi to problemu dla pacjenta, ponieważ utrzymuje się ono zaledwie 20 minut. Przez 4 godziny po zabiegu nie można wykonywać ćwiczeń fizycznych ani się kłaść. Jest to ważne, dlatego że preparat musi nieć czas by zadziałać w miejscu podania. Po zabiegu przez 14 dni nie powinno się nagrzewać twarzy, korzystać z sauny i solarium, opalać się na słońcu i wykonywać zabiegów kosmetycznych, gdyż będzie to miało wpływ na długość utrzymywania się efektu.

WSKAZANIA

Zabieg ABO liquid jest wskazany do osiągnięcia przejściowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek gładzizny czoła (zmarszczki pionowe między brwiami) widocznych podczas maksymalnego zmarszczenia brwi u pacjentów dorosłych w wieku poniżej 65 lat, w przypadku, gdy ich nasilenie wywiera istotny wpływ na psychikę pacjenta.

PRZECIWWSKAZANIA

  • choroby nowotworowe
  • ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • w miejscu iniekcji: opryszczka i inne infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne skóry
  • nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
  • miastenia rzekomoporaźna,
  • zespół Lamberta-Eatona
  • stwardnienie boczne zanikowe.

CENA ZABIEGU

 

ABO liquid:

1 okolica – 600 PLN

2 okolice – 900  PLN

3 okolice – 1300  PLN

 

Uwaga: Zabieg wykonywany jest wyłącznie preparatem ALLUZIENCE, ponieważ jest to obecnie jedyna dostępna na rynku toksyna botulinowa w płynie.

Cena zabiegu obejmuje: konsultację lekarską, badanie lekarskie wraz z kwalifikacją zabiegową, wykonanie zabiegu oraz opiekę pozabiegową w postaci wizyty kontrolnej po 30 dniach.

ABO liquid:

1 okolica – 600 PLN

2 okolice – 900  PLN

3 okolice – 1300  PLN